Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00
Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00

Son Yazılar

  Son Yorumlar

  Gösterilecek yorum yok.

  Pedodonti

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2022/11/dis-v33.jpg
  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2020/01/post-10-1-1280x854.jpg


  Pedodonti

  • Çocuk Diş Hekı̇mlı̇ğı̇

  Çocuklarınızın sağlıklı dişlerle büyümesini sağlayın! Hekimlerimiz çocuğunuza oyun yoluyla diş hijyenini nasıl sağlayacağını öğretecek, düzenli ziyaretler sayesinde diş çürüklerinin önüne geçerek çocuklarınızın sağlıklı dişlerle büyümesini sağlayacaksınız. Pedodonti veya pediatrik diş hekimliği, diş hekimliğinin çocuk dişlerinin tedavisi ile ilgilenen bölümünü temsil eder. Pedodontinin temel amacı, süt ve ilk daimi dişlerdeki çürüklerin önlenmesidir. Çok sayıda çocukta ilk yaşlarında diş çürüğü vardır. Çünkü süt dişlerinin minesi çok az dirençlidir. Bu durum yetersiz ağız hijyeni ile birlikte çok sayıda çürük lezyonuna yol açar. Çocukların erken yaşta benimseyebilecekleri ve çürük oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilecek oldukça basit birkaç kural vardır. Bunlar her gün yeterli ağız hijyeni, sağlıklı beslenme ve düzenli diş hekimi ziyaretidir.

  • Süt Dişlerinin Tedavisi

  Süt dişlerinin tedavisi son derece önemlidir. Süt dişleri sonradan çıkacak daimi dişlere yer açarak onların çıkmasını yönlendirir, çiğneme fonksiyonunun düzgün bir şekilde yapılmasını ve yeterli kemik gelişimini sağlar. Süt dişlerindeki iltihaplanmalar, ardından gelen dişlerin minelerinde lekelenmelere ve anomalilere neden olabilir. Eğer çocuğunuz, diş hekimiyle ilk kez bir ağrı nedeniyle veya dişteki ileri derecede çürükten kaynaklanan büyük bir ağrı nedeniyle tanışırsa, yetişkinlikte bile “dişçi korkusunu” içinde taşıyabilir. Bu nedenle 2 yaşından itibaren çocuğun diş kliniğinde ve tüm çevrede zihinsel bir hazırlığa tabi tutulması ve daha sonra herhangi bir neden olmasa bile 6 ayda bir ziyaretin tekrarlanması faydalı olacaktır.

  • Flor Uygulamaları

  Diş çürüğü, modern insanın en sık görülen rahatsızlıklarındandır. Flor, çürüğün önlenmesi, diş minesinin korunması ve daha dirençli hale getirilmesi için önemli bir araçtır. Tamamen ağrısız bir koruyucu önlemdir ve sağlıklı diş dokusunun daha uzun süre korunması amacıyla süt ve daimi dişlere uygulanır. Flor, çürük insidansını azaltır ve başlangıçtaki çürük lezyonunun onarılmasına destek sağlar. Diş kliniğinde flor çoğunlukla dişleri kaplamak için sıvı, jel veya cila şeklinde kullanılır.

  • Dental Sealantlar

  Dental sealantlar, süt dişlerinin yüzeylerindeki girintilerin flor içeren maddeler ve bazı yapıştırıcı maddelerle kaplanması yöntemidir. Bu sayede girintiler daha sığ hale gelir ve bakteri plağı oluşturacak gıda artıkları bu girintilere yerleşemez. Diş örtücüler sayesinde çürük riskini azaltmış oluruz ki bu da çocukların karışık diş çıkarma döneminin erken evrelerinde çok önemlidir. Bu uygulama süt azı dişlerinde de uygulanabilir. Dental sealantlar kalıcı bir yöntem ve diş dolgusu değildir. Bu yöntemde dişlerde delik açılmaz.

  İletişim
  444 4 506

  İletişim
  444 4 506

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2022/11/logo-.png

  Hem diş tedavisi hem diş estetiği operasyonlarında, çağdaş teknolojiyle donatılmış kliniğimiz ve alanlarında başarılı hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

  Sosyal Ağlar

  Bizi Takip Edin

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Arşivler

  Gösterilecek arşiv yok.

  Kategoriler

  • Kategori yok
  Telefon
  Whatsapp
  Yol Tarifi