Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00
Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00

Son Yazılar

  Son Yorumlar

  Gösterilecek yorum yok.

  Genel Diş Hekimliği

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2022/11/2-1280x894.jpg
  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2020/01/post-10-1-1280x854.jpg

  Genel Diş Hekimliği

  Genel diş hekimliği, iyi bir ağız sağlığı standardını korumak ve sürdürmek için temel olan bir dizi tedavi seçeneğini ve uygulamaları kapsar. Tedaviler ağzınızı, diş etlerinizi ve dişlerinizi sağlıklı ve ağrısız tutmak için uygulanır. Genel diş hekimliğinde nihai amaç diş ve diş eti hastalıklarını önlemek ve teşhis etmektir.

  Genel diş hekimliği tarafından sunulan ve ağız sağlığınız için temel olan hizmetler şunlardır:

  Rutin Muayeneler

  İmplant cerrahisi, iyi oturmayan protezlere veya köprü dişlere göre daha iyi bir alternatif olarak sunulabilir ve doğal diş köklerinin eksikliğinin protez veya köprü dişlerin yapılmasına izin vermediği durumlarda bir seçenek olarak sunabilir. İmplant ameliyatının nasıl yapılacağı implantın türüne ve çene kemiğinizin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

  Dental implantlar cerrahi olarak çene kemiğinize yerleştirilir ve burada eksik dişlerin kökleri olarak görev yapar. İmplantlardaki titanyum çene kemiğinizle kaynaştığından, implantlar sabit köprü veya protezler gibi kaymaz, ses çıkarmaz veya kemik hasarına neden olmaz. Ve malzemeler, normal köprüleri destekleyen kendi dişleriniz gibi çürümez.

  Restoratif Tedaviler

  Restoratif tedaviler, kırık veya hasarlı dişleri daha sağlıklı ve işlevsel bir duruma getirmeyi, gülüşünüzü geri getirmeyi ve daha fazla ağız sağlığı komplikasyonunu önlemeyi amaçlayan tedaviye verilen addır.

  Eksik dişler ve ciddi hasar durumunda, uzman tedavisine yönlendirilebilirsiniz. Bununla birlikte, daha küçük onarımlar ve küçük kozmetik kaygılar için, genel diş hekiminiz gereken tedaviyi sağlayabilecektir. Yaygın restoratif tedaviler şunları içerir:

  • Dolgular

  Dolgular,  diş boşluklarını ve çürükleri tedavi etmek için kullanılır. Çürük dişler bakteri birikimine yatkındır ve erken müdahale edilmezse enfeksiyon ve diş kaybı gibi başka komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Birçok çürük fark edilmeyecek ve çok daha büyük hale gelene kadar hiçbir belirti göstermeyecektir. Genel diş hekiminiz çürüklerin erken belirtilerini tespit eder ve sorun haline gelmeden önce tedavi uygular.

  Dolgu yaptırmak rutin ve ağrısız bir işlemdir.

  • Kök kanal tedavisi

  Bir diş merkezinde kötü bir şekilde enfekte olduğunda, enfeksiyonu gidermek ve dişi restore etmek için kök kanal tedavisi (Endodontik tedavi)  uygulanır. Bu işlem genel diş hekiminiz tarafından gerçekleştirilir ve ağrısız bir işlemdir.

  • Kronlar

  Büyük ölçüde hasar görmüş veya kırılma riski yüksek olan bir dişiniz varsa, geleneksel bir dolgu dişi uzun vadede desteklemek için yeterli olmayabilir. Bu durumlarda, genel diş hekiminiz, etkilenen dişi restore etmek için bir diş kuronu kullanılmasını önerebilir. Dolgu dişteki bir deliği doldururken, kuron hasarlı dişi kaplayarak daha fazla çürüme ve hasara karşı korumak için tasarlanmıştır.

  Önleyici Tedaviler

  Önleyici tedaviler, ağız sağlığınıza dikkat etmenize yardımcı olmak ve diş ve diş eti hastalıkları ortaya çıkmadan veya çok sorunlu hale gelmeden önlemenize yardımcı olmak için vardır. Diş kayıpları çoğunlukla çürük ve diş eti hastalıklarından kaynaklanır ve bunlar doğru tedavi ile önlenebilir. Önleyici tedaviler, rutin muayeneler ve hijyen terapisi tedavisinin yanı sıra profesyonel temizlik ve cilalamayı da içerir.

  Profesyonel temizlik, genel diş hekiminizin biriken plak ve tartarı temizlemesini içerir. Ayrıca hekiminiz, size daha iyi fırçalama tekniklerini gösterecek, daha uygun bir diş fırçası tavsiye edecek ve plağı kendiniz temizleyebilmeniz için nasıl doğru şekilde diş ipi kullanacağınız anlatacaktır. Bu da ağız sağlığınızı iyi bir seviyede tutmanızı sağlayacak ve diş hekimini daha düzenli aralıklarla ziyaret etme ihtiyacını azaltacaktır.

  Önleyici tedaviler, ancak hasta diş hekimiyle birlikte etkin bir şekilde çalıştığında başarılı olur.

  Pedodonti

  • Çocuk Diş Hekı̇mlı̇ğı̇

   

  Çocuklarınızın sağlıklı dişlerle büyümesini sağlayın! Hekimlerimiz çocuğunuza oyun yoluyla diş hijyenini nasıl sağlayacağını öğretecek, düzenli ziyaretler sayesinde diş çürüklerinin önüne geçerek çocuklarınızın sağlıklı dişlerle büyümesini sağlayacaksınız. Pedodonti veya pediatrik diş hekimliği, diş hekimliğinin çocuk dişlerinin tedavisi ile ilgilenen bölümünü temsil eder.  Pedodontinin temel amacı, süt ve ilk daimi dişlerdeki çürüklerin önlenmesidir. Çok sayıda çocukta ilk yaşlarında diş çürüğü vardır. Çünkü süt dişlerinin minesi çok az dirençlidir.  Bu durum yetersiz ağız hijyeni ile birlikte çok sayıda çürük lezyonuna yol açar. Çocukların erken yaşta benimseyebilecekleri ve çürük oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilecek oldukça basit birkaç kural vardır. Bunlar her gün yeterli ağız hijyeni, sağlıklı beslenme ve düzenli diş hekimi ziyaretidir.

   

  • Süt Dişlerinin Tedavisi

   

  Süt dişlerinin tedavisi son derece önemlidir. Süt dişleri sonradan çıkacak daimi dişlere yer açarak onların çıkmasını yönlendirir, çiğneme fonksiyonunun düzgün bir şekilde yapılmasını ve yeterli kemik gelişimini sağlar. Süt dişlerindeki iltihaplanmalar, ardından gelen dişlerin minelerinde lekelenmelere ve anomalilere neden olabilir. Eğer çocuğunuz, diş hekimiyle ilk kez bir ağrı nedeniyle veya dişteki ileri derecede çürükten kaynaklanan büyük bir ağrı nedeniyle tanışırsa, yetişkinlikte bile “dişçi korkusunu” içinde taşıyabilir. Bu nedenle 2 yaşından itibaren çocuğun diş kliniğinde ve tüm çevrede zihinsel bir hazırlığa tabi tutulması ve daha sonra herhangi bir neden olmasa bile 6 ayda bir ziyaretin tekrarlanması faydalı olacaktır.

   

  • Flor Uygulamaları

   

  Diş çürüğü, modern insanın en sık görülen rahatsızlıklarındandır. Flor, çürüğün önlenmesi, diş minesinin korunması ve daha dirençli hale getirilmesi için önemli bir araçtır. Tamamen ağrısız bir koruyucu önlemdir ve sağlıklı diş dokusunun daha uzun süre korunması amacıyla süt ve daimi dişlere uygulanır. Flor, çürük insidansını azaltır ve başlangıçtaki çürük lezyonunun onarılmasına destek sağlar. Diş kliniğinde flor çoğunlukla dişleri kaplamak için sıvı, jel veya cila şeklinde kullanılır.

  • Dental Sealantlar

   

  Dental sealantlar, süt dişlerinin yüzeylerindeki girintilerin flor içeren maddeler ve bazı yapıştırıcı maddelerle kaplanması yöntemidir. Bu sayede girintiler daha sığ hale gelir ve bakteri plağı oluşturacak gıda artıkları bu girintilere yerleşemez. Diş örtücüler sayesinde çürük riskini azaltmış oluruz ki bu da çocukların karışık diş çıkarma döneminin erken evrelerinde çok önemlidir. Bu uygulama süt azı dişlerinde de uygulanabilir. Dental sealantlar kalıcı bir yöntem ve diş dolgusu değildir. Bu yöntemde dişlerde delik açılmaz.

  İletişim
  444 4 506

  İletişim
  444 4 506

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2022/11/logo-.png

  Hem diş tedavisi hem diş estetiği operasyonlarında, çağdaş teknolojiyle donatılmış kliniğimiz ve alanlarında başarılı hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

  Sosyal Ağlar

  Bizi Takip Edin

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Telefon
  Whatsapp
  Yol Tarifi