Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00
Çalışma SaatleriPazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00

Son Yazılar

  Son Yorumlar

  Gösterilecek yorum yok.

  Diş Ameliyatı

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2020/01/post-10-1-1280x854.jpg
  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2020/01/post-10-1-1280x854.jpg


  Diş Cerrahisi

  Diş cerrahisi, dişleri ve diş etlerini ilgilendiren bir dizi tıbbi uygulaayı ifade eden geniş bir terimdir. Diş implantlarından, yirmilik diş çekimine; kök kanal tedavisi veya başka bir şeye ihtiyacınız varsa, ağız sağlığınızı korumak veya iyileştirmek için diş cerrahisine ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.

  Yirmilik Diş Çekimi

  Yirmilik dişler yanlış hizalandıklarında veya çapraşıklığa ya da diğer diş sorunlarına neden olduklarında çekilmeleri gerekir. Yirmilik diş çekimlerinin cerrahi olarak yeterli klinilerde yapılması gerekir.  Diş hekiminiz diş eti dokusunu açar, dişi örten kalıntıları veya kemiği temizler ve ardından duruma göre dişin tamamını çekmeyi veya daha kolay çıkarılabilir parçalara ayırmayı seçer.

  Diş İmplantları

  İmplantlar ve köprüler diş replasmanlarıdır. Diş implantları yedek dişleri desteklemek için kullanılan yapay kökler olarak hizmet verirken, köprüler gülümsemenizin işlevini ve görünümünü geri kazanmaya yardımcı olmak için her iki taraftaki sağlıklı dişler ve diş implantları arasındaki boşluğu dolduran takma dişlerdir.

  İmplantlar cerrahi olarak çene kemiğine, diş eti dokusunun altına yerleştirilir. İyileşme genellikle ameliyattan sonra 3 ila 6 ay arasındaki sürede gerçekleşir.

  Hastanın ikinci randevusunda, diş hekiminiz diş protezini (köprü, kuron veya takma diş) implanta takacaktır.

  Kök Kanal Tedavisi

  Kök kanalı tedavisi, hasarlı bir diş kökünün çıkarılmasını ve dişin çekilmekten kurtarılmasını içerir. Pulpa dişten çıkarılır ve boşluk temizlenir. Daha sonra, diş hekiminiz dişin işlevini geri kazanmasına yardımcı olmak için bir dolgu veya kuron ekleyecektir.

  Kök kanalı bir kuron veya dolgu ile tamamlanacaktır. Diş ilk birkaç gün hassas olabilir ve sadece yumuşak gıdalarla beslenmeniz gerekebilir, ancak uygulama genellikle oldukça başarılıdır ve iyileşme süreci sorunsuz geçecektir.

  Diş Ameliyatı Ağrılı mıdır?

  Tedavinize bağlı olarak, diş ameliyatından sonra biraz ağrı hissedebilirsiniz fakat  ağrı kesicilerle şikayetler giderilebilir.

  İyileşme Sürecini Hızlandırmak için Neler Yapabilirim?

  İyileşme genellikle birkaç gün sürer. Hızlı ve sorunsuz bir iyileşme sağlamak için bu genel ipuçlarını aklınızda bulundurun:

  • Düz yatmayın – kanın pıhtılaşmasına fırsat vermek için yan yatmaya çalışın.
  • İlk 24 saat boyunca bölgeye aralıklı olarak buz torbası uygulayın (diş hekiminizin yönlendirdiği şekilde).
  • Kanamayı artırabileceğinden yorucu fiziksel aktiviteleri kısıtlayın.
  • Yumuşak yiyecekler yiyin. İyileşme gerçekleştikçe katı gıdaları yavaş yavaş menünüze geri ekleyebilirsiniz.
  • Pipet kullanmaktan kaçının. Pipet emmek kan pıhtısını gevşeterek kanamayı teşvik edebilir ve iyileşmeyi geciktirebilir.

  Diş ameliyatları basitten karmaşığa kadar değişebilir ve farklı zaman çizelgeleri ve iyileşme süreleri vardır. Ameliyat sonrası bakım hakkında herhangi bir sorunuz varsa, diş hekiminize danışın.

  İletişim
  444 4 506

  İletişim
  444 4 506

  https://bitteradsm.com/wp-content/uploads/2022/11/logo-.png

  Hem diş tedavisi hem diş estetiği operasyonlarında, çağdaş teknolojiyle donatılmış kliniğimiz ve alanlarında başarılı hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

  Sosyal Ağlar

  Bizi Takip Edin

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Copyright 2022 by Mecra360 | Tüm Hakları Saklıdır.

  Telefon
  Whatsapp
  Yol Tarifi